Kalasadama arhitektuurivõistlus nov2016 - veeb2017

Teisipäev, 1 November, 2016 (terve päev)

 

 

Teade arhitektide liidu kodulehelt:

 

AS Pro Kapital Eesti kuulutas välja Kalaranna tn 1 kinnistu avatud arhitektuurivõistluse, mille eesmärgiks on leida Kalaranna tn 1 kinnistule parim hoonestuse ning avaliku ruumi arhitektuurne ja linnaruumiline lahendus, mis vastaks kehtiva detailplaneeringu visioonile. Võistlus peab leidma kavandatavale hoonestusele kaasaegse arhitektuurse lahenduse, mis looks kvaliteetse elukeskkonna ja elavdaks kvartalisisest ning ümbritsevat linnaruumi. Samuti peab võistlus kujundama mereäärse ala kaasaegseks, kvaliteetseks ja mitmekesiseid kasutusvõimalusi pakkuvaks haljastusega liigendatud avalikuks ruumiks.

Pro Kapitali laiemaks visiooniks on muuta kinnistu ülelinnaliseks magnetiks, kus avalikult kasutatavad alad nagu rannapromenaad, liivarand, linnapark ja Kalaturg piirnevad atraktiivse hoonestusega, kus lisaks merevaatega korteritele paiknevad ka avaliku ruumi atraktiivsust tõstvad kohvikud, restoranid ja rohealad.

Võistluse vormiks on avalik üheetapiline võistlus. Võistlusel oodatakse võistlejatelt võistlusala üldise arhitektuurse kontseptsiooni koostamist ning detailsemalt hoonete ja rajatiste (sealhulgas avaliku ruumi osa promenaadi, väljaku, pargi jms) arhitektuurse eskiisi esitamist.

Võistlusülesande saamiseks tuleb saata osavõtuavaldus vabas vormis e-mailile : kalaranna@prokapital.ee, misjärel saadetakse osalejale link võistlusülesande allalaadimiseks.

Arhitektuurivõistluse preemiafond on 60 000 eurot.

 

Toimumiskoht:  Eesti
Osavõtt:  Eesti sisene
Väljakuulutamise kuupäev:  01.11.2016
Võistlustööde esitamise tähtaeg:  01.02.2017 16:00

Korraldaja: AS Pro Kapital Eesti

Väljakuulutamise kuupäev : 01.11.2016

Võistlustööde esitamise tähtaeg : 01.02.2017

 

Žürii:

Paolo Michelozzi,  AS Pro Kapital Eesti

Jaanus Aavik, Hendrikson & Co.

Allan Remmelkoor, AS Pro Kapital Eesti

Endrik Mänd, Tallinna Linnaplaneerimise Amet, peaarhitekt;

Margit Mutso, arhitekt, Eesti Arhitektide Liit

Ülar Mark, arhitekt, Eesti Arhitektide Liit

Siiri Vallner, arhitekt, Eesti Arhitektide Liit

 

Registreerunud osalejate ideekavandeid oodatakse 1.  veebruariks 2017  ajavahemikus 12.00 – 16.00, Tallinn, Põhja pst 23 asuvasse 1 korruse konverentsiruumi.

 

Lisainformatsioon:

 

Allan Remmelkoor, AS Pro Kapital Eesti

E-post: allan.remmelkoor@prokapital.com , tel: 614 4920