uudised

Linnaplaneerimise amet: Vana-Kalamaja tänava uuestisünd liidab Kalamaja Vanalinna ja mereäärega sotsiaalselt laetud tänavaruumiga.


LPA pressiteade

 

 

Vana-Kalamaja tänava uuestisünd liidab Kalamaja Vanalinna ja mereäärega sotsiaalselt laetud tänavaruumiga.

 

 

Vana-Kalamaja tänavaruumi ideekonkursi võitjate väljakuulutamine ja näituse avamine toimub teisipäeval 10. oktoobril kell 17.00 – 18.00 Gustav Adolfi Gümnaasiumi Kotzebue majas.

 

21. septembril lõppes Vana-Kalamaja tänavaruumi arhitektuurivõistlus.  Ideekonkursile esitati kaheksa kõrgetasemelist ideekavandit, mille seast teisipäeval teist korda kogunenud žürii valis välja Kalamajja kõige paremini sobivad tänavaruumi lahendused.
Arhitektuurivõistluse eesmärgiks oli leida uus ja oluliselt jalakäija- ja ratturi sõbralikum lahendus Vana-Kalamaja tänavale. Võistlustöödelt oodati silmapaistvaid, kuid samas miljöötundlike arhitektuurseid ettepanekuid ka Kalamaja keskväljaku ja Balti jaama lähirongide paviljoni ette kavandatava jaama väljaku kujundusele. Balti Jaama esisele väljakule ning Kotzebue väljakule esitatigi hulk põnevaid ja erinäolisi lahendusi, mille vahel valiku tegemine oli žüriil tõsiselt keeruline.
Viis auhinnatud  tööd tähestikulises järjekorras on tööd märgusõnadega „DÜÜNID“,  „ELUTUBA“, „KAJAKAS“, „KASVULAVA“ ja „MINU NÄOGA LINN“.
Võidutööde autorid ja preemiate jagunemine tehakse teatavaks teisipäeval 10 oktoobril kel 17.00 Gustav Adolfi Gümnaasiumi uues Kotzebue majas.  Ideekonkursi võidutööks valitud töö puhul tõstis žürii esile töö ühtlast inim-mõõdulist ja miljöötundlikku kujundust. Huvitav lahendus on pakutud Kotzebue väljakule, mis istutatavate puude, kogukonnamaja ja linnamööbli lisamisega saab  konkreetsema kuju ning pakub mitmesuguseid tegevusvõimalusi kogukonnale ja koolirahvale. Balti Jaama reisijate paviljoni ette kioskite asemele loodav Jaama plats on seevastu avar tuues esile nii ajaloolise jaamahoone kui panoraamvaate Toompeale. Toompuiesteest hakkab projekti realiseerimisel üle saama otse väljakult maa pealt. Žürii esimees linnapea KT Taavi Aas tõstis võidutöö puhul esile, et võidutöö võlus oskusega ühendada tervikuks Kalamajalik intiimsus linliku suurejoonelisusega. Väljapakutud on tänavaruumi lahendus, mis võimaldab kõrvuti argiste tegevustega nagu kõndimine, rattaga sõitmine ja auto parkimine katsetada ka uuenduslike tänavaruumi kasutusviisidega nagu linnaaianduse viljelemine ja kogukonna maja rajamine.“

 

Võistlustöödega saab tutvuda all oleval lingil:
https://www.dropbox.com/sh/uwqc8gb2ated4un/AABP23o41D_hVqWzYnXHmckDa?dl=0

KMP järelpidu – Frankie Animal/Lepatriinu/Gram-Of-Fun

Kalamaja päevade järelpidu: Frankie Animal / Lepatriinu / Gram-Of-Fun
 

Asukoht: Vaba Lava

Telliskivi Loomelinnak, Telliskivi 60a, C1-hoone, 10412 Tallinn, Estonia

 

Vajalik informatsioon Kalamaja päevade kohta

Soovitame külastada festivali jalgsi, ratta või ühistranspordiga. Lähim suur parkla asub Lennusadama territooriumil.

Laupäeval on suletud liiklemiseks Kotzebue ja Vana-Kalamaja (Kopli-Niine) tänava vaheline ala. Tänav suletakse kell 7:00 ja avatakse liikluseks 23:00. Erandina laseme läbi elanikke ajavahemikul 18:00-23:00.

Pühapäeval sulgeme liikluse ajavahemikus 11:00 – 16:00 Soo ja Vana-Kalamaja (Niine – Suur-Laagri) tänavatel.
Erandina lastakse läbi ühistransport ja suletud piirkonda jäävate majade elanikud.

Koplist linnapoole soovitame liikuda läbi Ristiku või Kalaranna tänavat pidi.
Linnahallist Koplisse soovitame liikuda läbi Kalaranna tänavat.

Liiklusele on seoses remondiga suletud ka Malmi ja Vabriku tänava ristmik.

Sulgemise kohta täiendav info telefonil 5676 5555

Kalamaja päevad tulevad taas!

20.-21. mail toimub taaskord üks Eesti suurimatest asumifestivalidest ning seda juba üheksandat korda.

Kalamaja avatakse taas jalakäijatele ning tänavad saavad kaetud hea muusika ja mõnusa seltskonnaga. Inimesi ootavad ka sel aastal suur tänavalaat, töötoad, fotonäitus, debatid, pinksiturniir, loomulikult ka ligi sadakond hoovikohvikut ja järelpidu. Traditsioonide kohaselt toimub 20. mai õhtul kell 18.00 pika laua õhtusöök.

Pealava programmis leidub muusikat igale maitsele ning kõigile ikka tasuta. Laval astuvad üles Kalamaja lasteaia lapsed, Kalamaja Segakoor, Desiree Tantsustuudio, Scarlet, Block Party, Hilberts Problems ja Creep Party.

Lapsi ootavad põnevad töötoad ning suur laste- ja noorteala, kus huvitavaid tegevusi jagub kõigile. Jaak Juskega toimuvad ajalootuurid ning eakamaid inimesi kutsutakse osalema ka bussiekskursioonil.

Kalamaja päevade peakorraldaja Raido Jaan Rei sõnul toimub festivali avapäeval pea kõikides asutustes rohkelt huvitavaid ja toredaid tegevusi, alustades Telliskivi Loomelinnakust lõpetades Noblessneri sadamaga. „Näiteks on Kalamaja raamatukogus avatud näitus Põhja-Tallinna ajaloost ning toimub raamatutäika, Kalju kirikus toimub lisaks traditsioonilisele pannkoogikohvikule ka Daniel Levi kontsert,“ sõnas Rei.

Sellel aastal on hea koostöö ka arendajatega, kes lisavad samuti huvitavaid tegevusi Kalamaja päevade programmi. Endover kutsub 20. mai õhtul Tööstuse tänavale, kus Erki Pärnoja annab tasuta kontserdi Volta Kvartalis, Laam ja Arsenal avavad põnevad hoovikohvikud ning Vibu 3/5 YIT hoovikohvikus esinevad pühapäeval Tanel Padar ja Tomi Rahula.

Kalamaja päevade ametlik järelpidu toimub laupäeval Telliskivi Loomelinnakus Vabal Laval, kus üles astub indie-rokki viljelev Frankie Animal, kes tähistab enda 5. sünnipäeva ning tuleb sel puhul lavale laiendatud koosseisus. Lisaks esineb särav laulja ja laulukirjutaja Lepatriinu ning tantsusammude eest kannavad hoolt peosarja Gram-Of-Fun residendid PhilGood, JaanJaago ja Muudu. Pileteid eelmüügist on võimalik soetada Piletilevist ja Kalamaja päevade infotelgist.

Pühapäeval ootavad kõiki ligi sadakond hoovikohvikut üle terve Kalamaja. Sellel aastal on hoovikohvikud tähistatud toreda ja eristuva tunnuslipuga. Hoovikohvikute koordinaatori Marielle Mikson sõnul on seekord on kindlasti hoovikohvikud veelgi põnevamad. „Moodustatud on ka žürii, kes külastavad hoovikohvikuid ning valivad välja kolm auhinnalist kohta,“ ütles Mikson. Hoovikohvikuid saab veel registreerida kuni selle nädala lõpuni.

Lisaks maitsvatele hoovikohvikutele on Kalamaja spordihoovis vinged võistlused, kuhu kindlasti tasub tulla, sest juba ainuüksi lastevõistlusel osalemise eest saab maitsva LaMuu jäätise. Spordihoovis ootavad ka toredad etteasted Folie tsirkusestuudiolt, KPK tantsijatelt, Budokan budokooli õpilaste poolt ning jalgpalliväljaku täidavad kirbuturu müüjad.

21. mail ootavad mitmekesised ja põnevad tegevused sadamaaladel, kus Lennusadam korraldab koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga suure õppepäeva. Noblessneri sadamalinnakus on avatud POP-UP rand, mille programmis lõpetavad ka taliujujad oma hooaja ning merele saab minna jahtidega.

Peakorraldaja Raido Jaan Rei sõnas, et korraldajate eesmärk on pakkuda kõigile rohkelt põnevaid tegevusi ning tugevdada ka kogukonna ühtekuuluvustunnet. „Kalamaja päevade programm muutub igal aastal üha enam sisukamaks ja suuremaks. Usun, et ühel päeval saame süüa pika laua ääres ka presidendiprouaga. Jätke autod koju ja tulge avastama Kalamaja,“ lisas Rei.

Kõige täpsemalt leiab infot kodulehelt - www.kalamajapaevad.ee

Algas Kalamaja päevade hoovikohvikute registreerimine

Algas Kalamaja päevade hoovikohvikute registreerimine.

 

Ära maha maga, hiljem on alati tuugaks läinud.

 

Registreerimise aadress siin:

http://kalamajapaevad.ee/hoovikohvikud/

Osale Kalamaja päevade fotokonkursil!

Ära lase oma talendil hukka minna – osale Kalamaja päevade fotokonkursil!!!!!!
Fotokonkurss täies hoos, puudu vaid üks pilt – Sinu suurepärane pilt!


Täpsem info siin: https://www.facebook.com/events/441691959508516/

 

Üldkoosolek

26. aprillil 2017 kell 18.00 toimub seltsi üldkoosolek!

Aadressil Telliskivi 15 (Mööblimaja platsil asuv söögikoht)

* Võtame kokku eelmisel aastal tehtu ja kinnitame aasta aruande.
* Uue juhatuse valimine
* Uute plaanide paika seadmine ja arutelu.
"Värske veri", ehk uued liikmed ja juhatuse kandidaadid ning ärategemist ootavate tegevuste nimekiri tungivalt teretulnud.

 

Ja taas pidulik võimalus tasuda liikmemaks 10€ – Swedbank EE672200221047590828, saajaks Telliskivi Selts. Seda võib muidugi teha kohe.

 

Tervitades

Juhatus:

Grete Arro
Juho Kalberg
Kristel Klammer
Krista Kulderknup
Maarja Läänesaar
Toomas Paaver
Katrin Stöör

Kalamaja päevad 2016

Järjekorras juba kaheksas asumifestival "Kalamaja päevad" toimub juba sellel nädalavahetusel. Vaata lähemalt, mis 21.-22. mail toimub www.kalamajapaevad.ee

ET ASUMIPIDU HÄSTI PEETUD SAAKS, TOETA KALAMAJA PÄEVI KLIKKIDES SELLEL LINGIL.

Annetada võib ka enda poolt sisestatud summa.

Ka väike annetus on suur asi!

Registreerimine Kalamaja päevadele algas

Registreerumine tänavustele Kalamaja päevadele algas  võta osa ja hoia silm peal: http://www.kalamajapaevad.ee/osalejate-registreerimine/