Linnaplaneerimise amet: Vana-Kalamaja tänava uuestisünd liidab Kalamaja Vanalinna ja mereäärega sotsiaalselt laetud tänavaruumiga.

Reede, 6 Oktoober, 2017 - 16:15


LPA pressiteade

 

 

Vana-Kalamaja tänava uuestisünd liidab Kalamaja Vanalinna ja mereäärega sotsiaalselt laetud tänavaruumiga.

 

 

Vana-Kalamaja tänavaruumi ideekonkursi võitjate väljakuulutamine ja näituse avamine toimub teisipäeval 10. oktoobril kell 17.00 – 18.00 Gustav Adolfi Gümnaasiumi Kotzebue majas.

 

21. septembril lõppes Vana-Kalamaja tänavaruumi arhitektuurivõistlus.  Ideekonkursile esitati kaheksa kõrgetasemelist ideekavandit, mille seast teisipäeval teist korda kogunenud žürii valis välja Kalamajja kõige paremini sobivad tänavaruumi lahendused.
Arhitektuurivõistluse eesmärgiks oli leida uus ja oluliselt jalakäija- ja ratturi sõbralikum lahendus Vana-Kalamaja tänavale. Võistlustöödelt oodati silmapaistvaid, kuid samas miljöötundlike arhitektuurseid ettepanekuid ka Kalamaja keskväljaku ja Balti jaama lähirongide paviljoni ette kavandatava jaama väljaku kujundusele. Balti Jaama esisele väljakule ning Kotzebue väljakule esitatigi hulk põnevaid ja erinäolisi lahendusi, mille vahel valiku tegemine oli žüriil tõsiselt keeruline.
Viis auhinnatud  tööd tähestikulises järjekorras on tööd märgusõnadega „DÜÜNID“,  „ELUTUBA“, „KAJAKAS“, „KASVULAVA“ ja „MINU NÄOGA LINN“.
Võidutööde autorid ja preemiate jagunemine tehakse teatavaks teisipäeval 10 oktoobril kel 17.00 Gustav Adolfi Gümnaasiumi uues Kotzebue majas.  Ideekonkursi võidutööks valitud töö puhul tõstis žürii esile töö ühtlast inim-mõõdulist ja miljöötundlikku kujundust. Huvitav lahendus on pakutud Kotzebue väljakule, mis istutatavate puude, kogukonnamaja ja linnamööbli lisamisega saab  konkreetsema kuju ning pakub mitmesuguseid tegevusvõimalusi kogukonnale ja koolirahvale. Balti Jaama reisijate paviljoni ette kioskite asemele loodav Jaama plats on seevastu avar tuues esile nii ajaloolise jaamahoone kui panoraamvaate Toompeale. Toompuiesteest hakkab projekti realiseerimisel üle saama otse väljakult maa pealt. Žürii esimees linnapea KT Taavi Aas tõstis võidutöö puhul esile, et võidutöö võlus oskusega ühendada tervikuks Kalamajalik intiimsus linliku suurejoonelisusega. Väljapakutud on tänavaruumi lahendus, mis võimaldab kõrvuti argiste tegevustega nagu kõndimine, rattaga sõitmine ja auto parkimine katsetada ka uuenduslike tänavaruumi kasutusviisidega nagu linnaaianduse viljelemine ja kogukonna maja rajamine.“

 

Võistlustöödega saab tutvuda all oleval lingil:
https://www.dropbox.com/sh/uwqc8gb2ated4un/AABP23o41D_hVqWzYnXHmckDa?dl=0