Tänavuste Kalamaja Päevade läbivaks teemaks on „Tuleviku Kalamaja“

Esmaspäev, 5 Mai, 2014 - 14:30

Pressiteade 5. mai 2014

 

Tänavuste Kalamaja Päevade läbivaks teemaks on „Tuleviku Kalamaja“

 

17.-18. maini peetav festival Kalamaja Päevad kutsub mõtlema asumi tuleviku üle ning püüab leida vastust küsimusele: millises Kalamajas me tulevikus elada soovime?

 

Asumifestivali tänavune teema otsustati Kalamaja Päevade Facebooki lehel mullu läbiviidud küsitluse käigus. Teema „Tuleviku Kalamaja“ lahtiseletus kõlab järgmiselt: Kalamaja on Tallinna üks vanimaid eeslinnasid, mille kohta pärinevad esimesed teated juba 14. sajandist. Kalamajakad on oma kodukandi ajaloo üle uhked. Meid huvitab, mis on varasemalt meie majade kohapeal asunud ja kes seal elanud. Me taastame vana ja hindame miljöö väärtust. Aga milline on tuleviku Kalamaja ja selles elav inimene? Sellekevadised Kalamaja Päevad arutlevad nii selle kui ka paljude teiste küsimuste üle, sest kuigi me väärtustame seda, mis on olnud, on tähtis teada ka seda, millise Kalamaja poole me teel olla soovime.

 

Festivali peakorraldaja Mailis Timmi sõnul pannakse Kalamaja inimesi pidevalt poolvägisi tuleviku teemal mõtlema ja arutlema. „Elame kiiresti arenevas piirkonnas, kuhu kerkib aasta-aastalt üha rohkem uusi maju, tuues kaasa uusi elanikke ning liikluskorralduse muudatusi. Aktiivsem osa linnarahvast on seega täna pidevalt küsimuse ees: millises Kalamajas me tulevikus elada soovime? Pakume tuleva festivaliga ühe võimaluse sel teemal pikemalt peatuda ning seeläbi hektilisse igapäevainfosse veidi selgust luua,“ ütles Timmi.

 

Tema sõnul on tuleviku teemast läbi põimitud kogu tänavuste Kalamaja Päevade programm ning festivaliplatsi ülesehitus. Tulevikuteemalistel mõttetalgutel saab kaasa lüüa nii läbi Kalamaja Päevade joonistusvõistluse kui ka erinevate loengute ja kontsertide ning traditsiooniks kujunenud arutelu Vana-Kalamaja tänava tuleviku üle. Teiste seas astuvad mineviku, oleviku ja tuleviku teemaliste mõtetega üles Ööülikooli eestvedaja Jaan Tootsen, Tuleviku Uuringute Instituudi direktor professor Erik Terk ning Vana-Kalamaja tänava tulevikuarengute osas elanike mõtteid koondav arhitekt Toomas Paaver. Samuti on kogu festivaliplatsi planeeritud, pidades silmas Vana-Kalamaja tänava kujunemise visiooni, kus mööda tänavat kulgevad laadalauad tähistavad tulevast jalakäijasõbralikku äritänavat ning pealava asukoht Kalamaja linnaväljakut. Laupäeva õhtul tähistab peatänava kesktelge 120 meetri pikkune kogukondliku õhtusöögi laud.

 

Tänavu kuuendat korda aset leidvad Kalamaja Päevad peetakse 17. ja 18. mail. Festivali põhiprogramm leiab esimesel päeval aset Vana-Kalamaja tänava Kotzebue ja Niine tänavate vahelisel lõigul ning teisel päeval kõikjal üle Kalamaja avatud hoovikohvikutes. Sündmust korraldab Kalamaja ja Pelgulinna elanikke koondav MTÜ Telliskivi Selts ning selle läbiviimine saab tänavu teoks tänu Harjumaa Kohaliku Omaalgatuse Programmi, Hasartmängumaksu Nõukogu, Domus Kinnisvara, Põhja-Tallinna Valitsuse ning portaalis Hooandja.ee annetuse teinud inimeste toetustele.

 

Lisainformatsioon: Mailis Timmi

E-post: mailis.timmi@gmail.com

https://www.facebook.com/kalamajapaevad

http://www.hooandja.ee/projekt/kalamaja-paevad