Anna allkiri avaliku Kalaranna ja mereääre toetuseks!

Laupäev, 22 August, 2015 (terve päev)

Kogume jälle toetust allkirjade näol, et Kalarand kui parim kesklinna koht ajaveetmiseks avalikus kasutuses oleks ja nii ka pärast Kalasadama detailplaneeringut jääks! Praegune tarastatud Kalasadam ei sisesta just suurt kindlust, et planeeringu kehtestudes see väärt ala avalikku kasutusse jääb...

 

Oma toetust saad väljendada siin: http://petitsioon.ee/poordumine-kalaranna-tuleviku-planeerimiseks#btn-sign

 

2012. aastal juba kogusime samadel eesmärkidel üle 2000 allkirja, nüüd loodame saaki mitmekordistada, kuna vahepeal on mereääre kasutajaid ja nautijaid mitmekordselt lisandunud. Ja kahjuks pole linnavalitsus sellist erakordset avalikku huvi tõsiselt võtnud, mistõttu olemegi sunnitud allkirjakampaaniaga olukorra tõsisust näitama.

 

 

JUHISED PABERPÖÖRDUMISTELE ALLKIRJADE KOGUMISEKS

 

Lisaks petitsioon.ee lehel toetusallkirjade kogumisele tahame mere ääres käijatelt ja avalikku mereäärt hindavatelt inimestelt toetusallkirju saada. Kalarand pole ainult Kalamaja elanike asi, vaid tallinlaste ja Tallinna külastajatele kallis koht!

 

PRINDITAVAD ALLKIRJALEHED: 

Kalaranna pöördumine_EE.pdf,  Kalaranna pöördumine_ENG.pdf, 


1. Prindi pöördumise leht (või lausa mitu lehte) eesti, vene või inglise keeles välja, kogu oma naabritelt ja teistelt, kellele avatud mereäär kallis, allkirju. Eriti efektne, kui saad Kalaranna tänaval inimestelt allkirju koguda, kuna mere äärde hetkel sealt ei pääse, tara on ees.

Oma postiaadressi võivad allkirjastajad lisada, et tellida edasine teavitus tähitud kirjaga - selline nõue on ka planeerimisseaduses sees, kui pöörduja postiaadress on teada  -, aga rõhutame seda eraldi, et näidata olukorra tõsidust. Kui linn pole siiani mereääre avalikku kasutust kaitsnud, siis ehk asuvad ametnikud seda tegema, kui kaalul on tuhandetele inimestele kallite kirjade saatmine, mis tähendab märkimisväärset lisakulu linnavalitsusele.

 

2. Allkirju kogume 31. augustini, et jõuaksime need linnaplaneerimise ametile esitada 3. septembril lõppeva Kalasadama detailplaneeringu järjekordse avaliku väljapaneku ajal.

Allkirjadest pungil lehed saab tuua muinastulede ööl (29. augustil) Kalaranda või kui ebaseaduslik tara ei lase Kalaranda, siis seal lähedal Kalaranna tänaval toimuvale aktsioonile.

Samuti saab allkirjalehti jätta järgmistesse postkastidesse:

- Linda 6-6

- Suur-Patarei 18/1, postkast 3